Rybářský rozcestník

ZAOSTŘENO! / na velké kapry

30.5.2016
Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: [email protected], rádi vaše RSS zdarma přidáme!

Štítky:

 

Většina z nás touží po tom, aby ulovila nějakého velkého kapra. Je jedno, zdali chytáme na řekách nebo jezerech, nebo jestli v naší vodě plave velký kapr 10 kg, či třeba přes 20 kg. Každá lokalita má své možnosti, a zatímco na některých vodách se dají ulovit kapři přes 25 kg, na jiných může být strop 10 kg. Pokud se chceme na velké kapry zaměřit, je potřeba tomu přizpůsobit i styl chytání a samozřejmě také krmení. První důležitá věc je správná lokalizace kapra, to znamená správně zjistit oblast, kde se kapři momentálně vyskytují. Pokud chytáme na malé, například 10ha vodě, je to mnohem snazší, než když lovíme na jezeře, které má třeba 2 000 ha. Navíc na těchto velkých jezerech kapři silně reagují na změnu větru atd.

 

Jak ulovit trofejního kapra? Některé odpovědi na tuto zásadní otázku naleznete v červnovém čísle časopisu Český rybář. Na stáncích od 31. 5. 2016!

Text /Jaroslav Těšínský

Foto /autor

 

Nejčtenější články

Legenda rybích labužníků – ježdík obecný

Tahle malá okounovitá ryba byla před 150-100 lety v kuchyni ve velké oblibě, ovšem už ne tak u rybářů při výlovech. Byla doslova postrachem, v rybnících v minulosti ježdíků bývalo tisíce a při výlovu byli všude přítomní, při brakování (přebírání ryb) pak působili rybářům jejich hřbetní ploutve hluboké, špatně hojící se rány. Pro rybáře to byl bezvýznamný škůdce, ale naši předkové si dovedli vážit každé přírodní poctivé potraviny.

Český tým vybojoval bronz na 28. Mistrovství Evropy v muškaření

Český reprezentační tým zaznamenal úspěch na 28. Mistrovství Evropy v muškaření, které hostilo Polsko. V silné konkurenci evropských týmů se naši rybáři umístili na skvělém třetím místě za domácím Polskem a Francií.

Proč zkušení rybáři suší boilies?

Usušené boilies může zásadně zvýšit úspěšnost lovu kaprů a to i těch velmi opatrných. Hlavně při lovu kaprů v teplé letní vodě, ale i při větší aktivitě drobné bílé ryby, je důležité použít jako nástrahu právě vytvrzené boilies díky jeho proschnutí. Usušené koule ztvrdnou, stanou se odolnějšími proti okusu drobné ryby a také se prodlouží jejich poločas rozpadu.